Zawodowe ubezpieczenie OC

Większość pełnoletnich osób żyjących w Polsce, chociaż raz w życiu wykupiła polisę ubezpieczeniową. Przeważnie wybieramy te turystyczne, samochodowe, ubezpieczamy swoje mieszkanie czy własną osobę i rodzinę. Jednak przedstawiciele wielu zawodów muszą wykupić dodatkową polisę, która będzie ich chronić przed konsekwencjami błędów w sztuce.

Kto musi wykupić polisę?

Większość pełnoletnich osób żyjących w Polsce, chociaż raz w życiu wykupiła polisę ubezpieczeniową

Autor zdjęcia: perzonseo

Tego typu ubezpieczenie OC zawodowe nie jest zbyt kosztowne, wynosi około 300 złotych na rok. Jednak jego wykup jest bardzo ważny, bowiem dzięki temu sami nie będziemy ponosić odpowiedzialności finansowej za popełnione bezwiednie błędy. Wówczas, kwota odszkodowania dla naszych klientów będzie wypłacana z polisy, bez dodatkowych kosztów. Wyjątek stanowią poniższe sytuacje:

  • poszkodowaną osoba jest krewny bądź bliski znajomy osoby, która dopuściła się błędu w sztuce;
  • w momencie wystąpienia szkody, osoba była już wykreślona z rankingu zawodowców.

W pozostałych sytuacjach można jak najbardziej liczyć na pokrycie wszelkich wyrządzonych przez nas szkód. Każdy z nas z pewnością słyszał o tym, że lekarze muszą wykupować tego typu ubezpieczenie OC zawodowe. Co jednak z pozostałymi fachami objętymi nakazem? Przede wszystkim dotyczy on osób, które mogą narazić klientów na straty finansowe. Jednym z nich jest doradca podatkowy, który może źle podpowiedzieć swoim klientom na temat podatków, przez co ci będą musieli zapłacić wysoką grzywnę. To samo dotyczy adwokata, szczególnie zajmującego się prawem korporacyjnym lub majątkowym. Często ubezpieczenie OC wykupują także firmy zatrudniające danych specjalistów (więcej). Każda placówka medyczna wykupuje tego typu polisy, popularne są one również w kancelariach adwokackich czy u deweloperów.