Zawodowo ubezpieczeni

Posiadanie OC zawodowego przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy zawód obarczony sporym ryzykiem w odniesieniu do osób trzecich i możliwości wyrządzenia im różnego rodzaju szkód

Autor zdjęcia: Laura Hadden

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy w ciągu dnia popełniasz błąd, czy też dopuszczasz się uchybień w wykonywanych przez siebie czynnościach. Mylimy się – takie są fakty. Każdy, nawet najbardziej rozważny i zapobiegliwy człowiek może mieć słabszy dzień, może o czymś zapomnieć, czy też niewłaściwie zinterpretować.

Skutki błędów

 

Część z tych błędów nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Część daje o sobie znać za jakiś czas, nierzadko wtedy, gdy już w ogóle zapomnieliśmy o tym, że takie zdarzenie miało w ogóle miejsce. Są też i sytuacje, w których z konsekwencjami przychodzi nam zmierzyć się stosunkowo szybko. Gdy dotyczą one naszego życia zawodowego, ciężko przejść z nimi do porządku dziennego.

Co można zrobić? Z pewnością, najłatwiej byłoby powiedzieć – uważać i nie popełniać błędów. Z pewnością warto się starać, jednak całkowite, stuprocentowe ich wyeliminowanie jest po prostu niemożliwe. Nie da się panować nad wszystkim, nawet wtedy, gdy bardzo się staramy i usilnie do tego dążymy. Trzeba więc szukać rozwiązań, które zabezpieczyć mogą nasze interesy. Jednym z nich z pewnością jest OC zawodowe. Jego posiadanie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy zawód obarczony sporym ryzykiem w odniesieniu do osób trzecich i możliwości wyrządzenia im różnego rodzaju szkód.