Zamknij

Pijany kierowca próbował załatwić sprawę łapówką

15:34, 28.08.2018 | L.S
REKLAMA
Skomentuj

10 lat więzienia grozi kierowcy motoroweru, który próbował przekupić policjantów. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pijany, a chcąc uniknąć odpowiedzialności wręczył policjantom pieniądze, żeby go puścili. Sprawą 23-latka zajmie się teraz sąd.

Wszystko zaczęło się w sobotę (25.08.18r) wieczorem. To wtedy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze Wąpielsk-Półwiesk leży motorowerzysta. Natychmiast na miejsce wysłał policjantów ruchu drogowego. Gdy Ci dojechali do miejscowości Wąpielsk w rejonie skrzyżowania zauważyli mężczyznę, który na ich widok  wsiadł na motorower i zaczął uciekać. Natychmiast go zatrzymali. Podczas kontroli okazało się, że to 23-letni mieszkaniec gm. Wąpielsk. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu i sprawdzili stan trzeźwości. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu .

Kiedy 23-latek zorientował się, że poniesie odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, próbował sam załatwić sprawę.  Namawiał policjantów, żeby puścili go, a na pewno się dogadają i wyjął ze spodni 50 zł. Pomimo poinformowania, że propozycja wręczenia korzyści majątkowej jest przestępstwem mężczyzna nie odpuszczał i położył pieniądze na rękę jednego z policjantów mówiąc, że „to na obiad”. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

Dzisiaj (27.08.18r) policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zadecydował, by objąć go policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska

(L.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© 24rypin.pl | Prawa zastrzeżone