Zamknij

Policjanci przestrzegają przed oszustami.

10:54, 25.03.2019 | L.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na wnuczka” bądź „na policjanta”. Na terenie powiatu rypińskiego doszło do próby wyłudzenia pieniędzy taką właśnie metodą. Na szczęście nikogo nie udało się oszukać.

Rypińscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. W minionym tygodniu do jednej z mieszkanek Rypina na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę  i oświadczyła, że miała wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy w kwocie 150 tyś. zł. Następnie przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podał się za policjanta i potwierdził wersje wypadku drogowego. Cała ta historia oczywiście była wymyślona przez oszustów.

Na szczęście mieszkanka Rypina nie uwierzyła w tą wersje i powiadomiła rypińskich policjantów.

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcym osobom. Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem innych. Czasami podają się za wnuczka, a czasami za policjanta i proszą o wydanie pieniędzy celem np. ujęcia domniemanego sprawcy.

Pamiętaj, policja nigdy nie poprosi o wydanie jakichkolwiek  pieniędzy.
We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska

(L.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© 24rypin.pl | Prawa zastrzeżone