Zamknij

Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczyli rypińscy kryminalni

12:27, 31.08.2018 | L.S
REKLAMA
Skomentuj

Dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju dla 19-latka z Rypina za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich sprzedaż. Kryminalni przy pomocy psa służbowego znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę, oraz tabletki extasy, łącznie ponad pół kilograma narkotyków. Właścicielowi zakazanych substancji grozi do 10 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.

Sprawa miała swój początek w poniedziałek( 27.08.18r). To wtedy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali. W/g śledczych,  jeden z mieszkańców Rypina miał posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki. W związku z tym na miejsce przyjechał też przewodnik z policyjnym psem wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci, pod wytypowanym adresem zastali 19-letniego mężczyznę. Tam przeszukali pomieszczenia, które zajmował. W pracy pomagał im pies, który bezbłędnie wskazywał miejsca, gdzie ukryte były różne substancje. Po sprawdzeniu ich policyjnym testerem i zważeniu policjanci zabezpieczyli ponad 75 gramów marihuany, ponad 300 gramów amfetaminy, prawie 50 gramów metaamfetaminy, prawie 90 sztuk tabletek ekstazy oraz elektroniczną wagę.19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj (29.08.18) policjanci doprowadzili go na przesłuchanie do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości  środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich sprzedaży. Grozi mu za to 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska

(L.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© 24rypin.pl | Prawa zastrzeżone